14/05/21

Sosyal Medya Stratejisi: İlk olarak dijital strateji belirleyen ya da var olan stratejiye uygun olarak çalışmalar yapan Dequpe, bu strateji uygun bir şekilde sosyal medya paylaşım planı oluşturur. 

Moderasyon: Sosyal medya hesapları yönetilirken feedback’lerin ne denli önemli olduğu unutulmamalıdır. Bu geri dönüşlerin yanıtsız bırakılması marka adına kötü bir imaj oluşturmaktadır. Bu yüzden moderasyon çalışmaları yapılmalıdır. 

Monitoring: Siz sosyal medyada bulunmasanız bile kullanıcılar, sizin hakkınızda konuşurlar. Kontrol dışı konuşmaların analiz araçları ile takip edilmesi gerekmektedir. Yapılan monitoring çalışmasının sonuçlarına göre iletişim ve strateji kurgulanabilir. 

İçerik Üretimi: Kullanılan sosyal medya kanalına ve iletişim stratejinize yönelik içerikler üretilir. Bu içerikler görsel, gif, metin, video ya da metin şeklinde olabilir. 

Online İtibar ve Kriz Yönetimi: Markaların en büyük korkusu kriz! Proaktif bir yaklaşım ile oluşabilecek kriz senaryolarını önceden çıkartan Dequpe , bu senaryolarda nasıl bir iletişim izleyeceğini planlar. Krizin oluşmaması ya da yayılmaması için planlamalar yapılır. 

Reklam Yönetimi: Sosyal medya danışmanları, sosyal medya tarafında verilecek reklamların bütçe yönetimini yapar ve gerekli kontrolleri sağlar. Planlanan hedefler doğrultusunda reklamları oluşturur ve raporlar.